4 marca, 2022

Online poistenie rastie v obľúbenosti

Od admin

Rast objemu uzatvorených poistných zmlúv cez internet teda online sa dostáva do obrátok. Môže za to hlavne ľahká dostupnosť produktov a ekonomické faktory. Internet je v dnešných dňoch už prakticky súčasťou každej slovenskej domácnosti. Na tento stav zareagovali bez výnimky všetky slovenské poisťovne.

Hovorkyňa slovenskej poisťovne Allianz potvrdila, že ročne zaznamenali až dvojnásobný rast online predaja a trend zvyšovania aj naďalej pokračuje. Poistka, ktorá je vybavená online je nákladovo lacnejšia keďže sa šetrí čas s pracovníkom poisťovne a taktiež ubúdajú náklady spojené s prevádzkovaním kamenných pobočiek. Navyše produkt ako povinné zmluvné poistenie PZP je pre zákazníka ľahko pochopiteľné vrátane všetkých jeho parametrov a nevyžaduje si náročnejšie vysvetľovanie a teda aj pochopenie podmienok. Poistenie online umožňuje klientovi vygenerovať a zobraziť kompletnú prehľadnú ponuku poistenia pre auto. Pár ďalšími klikmi sa klient prepracuje až k uzatvoreniu plnohodnotného zmluvného poistenia.

Väčšina ľudí, ktorí nemajú problém s používaním PC a internetu. využívajú online poistenie bez osobného kontaktu s pracovníkom poisťovne. Osobné stretnutie v poisťovni je nutné najmä v prípade uzatvárania zložitejších zmlúv ako sú životné poistenie či investovanie.

PZP poistenie pre Subaru

Ak ste človek, ktorý hľadá športové auto nenáročné na prevádzkové náklady a servis máme pre vás tip – Subaru BRZ resp. Toyota GT86. Samozrejme, prevádzkovať toto auto je drahšie ako servisovať octaviu v nafte, no v porovnaní s ostatnými športovými autami zameranými práve na radosť z jazdy je to ponuka, ktorá sa neodmieta.

Pravých šoférských áut je na trhu čím ďalej tým menej. Hlavne ak ste bežný človek a nie majiteľ banky. Mnoho značiek sa odklonilo od svojej histórie a koreňov napr. aj BMW. Staré poctivé trojkové bmw e46 v modely 330i sa strácajú z inzerátov. O M verziách to platí dvojnásobne, tam sú už aj ceny vo vesmírnych výškach a stále stúpajú. Ak ste teda jazdec, ktorý neberie auto iba ako spotrebný materiál, ktorý ho prevezie z jedného bodu do druhého máte naozaj ťažký výber.

A čo nové autá? Z BMW už na výber veľmi nie je. Ak radi jazdíte s otvorenou strechou máte možnosť kúpy auta mazda mx-5. Ak preferujete coupe s vyššou tuhosťou karosérie ako mx5 môžete voliť Subaru BRZ.

Posledný mohykán medzi športiakmi

O vynikajúcich jazdných vlastnostiach ako zo starej školy sa toho už napísalo viac ako dosť. Auto od šoféra žiada stopercentnú sústredenosť na prácu s plyn a otáčkami. Zadný náhon Vám neodpustí len tak hocičo. Je to voz určený pre ľudí, ktorý vedia čo robia alebo sa aspoň chcú naučiť šoférovať. Je to ako nasadnúť do starého porsche alebo bmw.

Cena servisu a poistky auta

Auto disponuje 200 koňovým atmosferickým štvorvalcom s objemom 2,0 litra. To je základný predpoklad na nenáročný servis a nenáročnú poistku. Mechanicky spoľahlivému motoru stačí iba pravidelný základný servis a benzín s vyšším oktanovým číslom. Vďaka nízkemu objemu motora a relatívne nízkym kW (na športové auto) sa PZP ani havarijné poistenie nevyšplhá vysoko. Hlavne ak si to porovnáte s 500 koňovým V12. Všetky poistenie na auto si porovnáte online tu. Vrátane PZP, havarijného poistenia a cestovného poistenia.